Tortr E Shpejt Me Keksa
Lördagen den 5:e januari 2013. kek me etiketter: tort me keksa dhe kos pemesh. upplagd av . pogaqe e shpejt perbersit : 1 /2 maj buke 1 l.kaf. bakin 1 l .qaji.


200 gr.keksa te bluar 200 gr.arra te bluara 3 luge (gjelle) kakao 1 qokollade qe zihet. ujin bashk me sheqer e vlon deri sa te vloje shume mire.


E berzieni me masen / ullinje sallame i formoni toptha te vegjel dhe i ngjyeni ne kaçkavall te bluar imet . i berzieni vezet me mikser sikur per torte dhe i kryposni , i shtoni dy luge miell dhe i . nëse nuk e bëni kështu, nuk do të përhapet çokollata mirë sepse çokollata ftohet shpejt. .. 300 gr keksa të bluar.
 

18 shtator 2008 1 margarin; 1 kg keksa te bluar; nje lug kaku; nje filgjan sheqer perziem mir pasi e kemi perzier mir marrim nje folie e hapin ne shum shum e mir e shkelqyer mua po me pelqen me te vertet e shpejt e leht dhe e shijshme :d.
 
Search Forums
 
Tag Search
Advanced Search
Find All Thanked Posts
Education Opinion
Environment Pacific Northwest
Health & Fitness Photos
Steve Duin Politics
Obituaries Road Conditions
The Hillsboro Argus US & World
The Oregonian Weather
Google BookmarksNewsvine
Live BookmarksTechnorati
Yahoo BookmarksBlogmarks
Del.icio.usApnaCircle
March 2013
M T W T F S S
« Feb    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Name
E-mail
Subject
Spoilers[]
Comment
Verification
4chan Pass users can bypass this CAPTCHA. [Learn More]
File
[]
Password (Password used for deletion)
  • Supported file types are: GIF, JPG, PNG
  • Maximum file size allowed is 3072 KB.
  • Images greater than 250x250 pixels will be thumbnailed.
  • Read the rules and FAQ before posting.
  • Japanese このサイトについて - 翻訳
The custom of placing relics in the altar derives from the very ancient tradition of building churches over the tombs of martyrs. Here we see a later version of this, from the era in which the translations of relics had become very common, and the original burial places of many Saints were either unknown or inaccessible. The relic seen here in the part beneath the altar of the church of San Giorgio in Velabro is venerated as the head of St. George. The altar is deliberately arranged so that the relic can be properly seen and venerated by the faithful.

Vol.: Article:

or by citation or DOI